www.ferospoj.cz :: Plotové dílce 3D (18.06.2024 - 05:24)

Spolehlivý obchodní partner pro dílnu a řemesla

Plotové dílce 3D

Správný výběr 3D plotových dílců↓

[ČLÁNEK] Jak vybrat plotové panely

Plotové dílce, známé také jako průmyslové panely, jsou sítě svařené z pozinkovaných drátů, s následnou povrchovou úpravou plastem. Využívané jako odolnější, pevnější a elegantnější alternativou plotových pletiv. Kromě oplocení průmyslových, firemních či například školních objektů jsou plotové panely v současné době velmi oblíbenou variantou pro oplocování rodinných domů či zahrad. Jejich vyšší cenu beze sporu ospravedlňuje jejich životnost a snadná instalace, jedná se tedy raději o investici do budoucna.
Plotové panely jsou pevné neohebné dílce a prodávají se zpravidla v délce 2,5 m, na rozdíl od pletiv, jejichž prodej je uskutečňován v rolích. Co se týče výšky, ta se pohybuje od 80 cm do 256 cm. Plotové dílce jsou vhodné spíše do rovných terénů. Jejich montáž je sice snadná, ale vyžaduje přesnou přípravu. Důležité je přesné rozměření pro betonování panelových sloupků, do kterých se plotové dílce následně upevňují. Plotové dílce je možno doplnit i stínícími páskami, tkaninou či podhrabovými deskami.

Plotové panely dle zpevnění konstrukce

Kromě materiálového provedení řadíme plotové panely i dle tvaru, který konstrukci zpevňuje. Dělí se na 2D a 3D plotové panely a obě varianty jsou dostupné buďto v pozinkované nebo poplastované variantě. Zpevnění a tuhost konstrukce je převážně dána horizontálními prolisy a sílou průměru drátu. Celá konstrukce je navržena tak, aby zabránila běžným způsobům neoprávněného vniknutí na pozemek.

3D plotové panely

3D plotové panely jsou tvořeny z bodově svařovaných vertikálních a horizontálních drátů, které utvářejí svařovanou síť s oky. Díky vodorovným prolisům neboli vlnkám, poskytují zvýšenou pevnost. Průměr drátu je standardně 5 mm, dostupná je ale i varianta light o síle drátu 4 mm. 3D plotové panely jsou zakončené na jedné straně hladce a na druhé přesahujícími dráty, které utvářejí jakési ostny přispívající k ochraně vašeho pozemku. V případě potřeby je možné instalovat ostré zakončení i na spodní stranu.

2D plotové panely

2D plotové panely jsou stejně jako 3D složeny z bodově svažovaných vertikálních a horizontálních drátů. Jsou označovány jako ploché plotové panely, na rozdíl od 3D panelů nejsou zpevněny prolisy, nýbrž zdvojením horizontálních drátů. Co se týče zakončení 2D dílců, platí zde stejné vlastnosti jako u panelů 3D.

 

Pletivo plotové drátěné Merkur/Jupiter

Variant: 6 407,47 Kč/ks 336,76 Kč bez DPH

Sloupek plotový z jacklu 60x40, ZN+PVC, zelené

Variant: 8 366,25 Kč/ks 302,69 Kč bez DPH

Drát vázací POPLASTOVANÝ, RAL 6005 (zelený), jádro pozinkované

Variant: 19 31,38 Kč/ks 25,93 Kč bez DPH

Příchytka plotových dílců, pro hranaté sloupky

Variant: 7 15,53 Kč/ks 12,83 Kč bez DPH
Materiálové provedení
Zinkované plotové panely

Pozinkované plotové panely jsou vyrobeny bodovým svařováním ocelového drátu a následně povrchově upravené žárovým zinkem, který ocel spolehlivě chrání před korozí, mechanickým poškozením a extrémními podmínkami v exteriéru. Jelikož vrchní vrstva u pozinkovaného materiálu není nijak upravována, drát je silnější. Využívá se spíše při oplocování průmyslových a jiných objektů, nicméně vzhledově je neutrální. V porovnání s poplastovaným provedením jsou pozinkované panely levnější, avšak díky oxidaci materiálu časem ztrácí svůj lesk.

Poplastované plotové panely

Poplastované plotové panely jsou vyráběné nanesením kvalitní plastové práškové barvy na panel pozinkovaný. Takové provedení je nejen esteticky přívětivější, ale zvyšuje i odolnost proti opotřebení, korozi a prodlužuje životnost. Příjemnou vlastností poplastovaných panelů je také jejich bezúdržbovost. Nečistotu z plastu snadno smyje déšť. Standardně jsou dostupné dvě barevné provedení – zelené a antracitové.

Panel plotový svařovaný, Jupiter, pozinkovaný

Variant: 8 455,48 Kč/ks 376,43 Kč bez DPH

Sloupek plotový, Zn, 60x40 mm, PILODEL

Variant: 8 229,03 Kč/ks 189,28 Kč bez DPH

Opasek k přichycení napínáku

Variant: 7 5,80 Kč/ks 4,80 Kč bez DPH

Strojek napínací k pletivu, pozinkovaný

Variant: 1 16,78 Kč/ks 13,87 Kč bez DPH
Montáž

Montáž plotových panelů je snadná a rychlá. Klíčové je správné zaměření pozemku a rozestupu sloupků. Poté už jen dílce na připravené slupky jednoduše připevníte. K upevnění se používají buďto jeklové nebo kulaté sloupky.

Kované plotové dílce

Kované plotové dílce jsou běžně vyráběny na míru, dle přesného zaměření na vašem pozemku. Plotové dílce, zejména s podezdívkou, jsou esteticky velmi atraktivní a skvěle se hodí například k oplocení rodinného domu. Oblíbené jsou zejména pro svou bezúdržbovost odolnost vůči korozi, jejich životnost je tedy v řádech desetiletí.

Plotové dílce betonové

Betonové plotové dílce jsou specifickým druhem plotových dílců. Od klasických drátěných plotů se značně liší vzhledem, avšak montáž je totožná. Betonové dílce mají za úkol imitovat zeď, čím zajišťují i větší soukromí, stabilitu a do jisté míry i odhlučnění.

Gabion ze svařovaných Aluzink sítí

Variant: 26 6,32 Kč/ks 5,22 Kč bez DPH

Sloupek pro gabiony STONE

Variant: 2 1 130,95 Kč/ks 934,67 Kč bez DPH

Podhrabová deska plotová

Variant: 7 406,27 Kč/ks 335,76 Kč bez DPH

Držák podhrabové desky průběžný, hranatý

Variant: 3 150,25 Kč/ks 124,17 Kč bez DPH
Gabiony

Gabiony jsou pevně svařované drátěné sítě krychlového tvaru, určené k vyplnění přírodním materiálem – nejčastěji kamenem. Využívají se jako pevné oplocení, ke zpevnění svahů, nebo jako opěrné zdi. Výhodou gabionových plotů je bez pochyb jejich pevnost a stabilita, výborná izolace hluku, estetičnost, bezúdržbovost a díky vysoké odolnosti vůči korozi i dlouhá životnost – až 70 let.

Podhrabové desky

Podhrabové desky jsou úžitečným doplňkem pro vaše ploty. Slouží jako náhrada podezdívky pod plot. Primárním účelem je zabránit podhrabávání vašeho mazlíčka pryč ze zahrady a případně i vniku nežádané zvěře na váš pozemek. Podhrabové desky navíc plot zpevní a dodají i estetičtější vzhled.

———

3D plotové panely tvoří další skupinu zboží, která je součástí katalogu Plotové dílce, respektive nákupního oddělení Pletiva, plotové systémy. Najdete zde několik základních variant (Nylofor, Pilofor, Galaxie, Merkur) 3D plotových panelů, určených pro realizaci moderních plotových systémů.
Plotové panely jsou dílce vyráběné z drátů o průměru mezi 4 mm a 5 mm, při výšce od 0,9 m do 2,5 m mohou mít různé počty prolisů. Délka plotového panelu je vždy 2,5 m. Osadit jej lze mezi sloupky betonové, případně s pomocí speciálních příchytek na klasické kovové sloupky kruhové či obdélníkového průřezu. Vybírat můžete mezi panely zinkovanými nebo barevně plastifikovanými (barva je však nanášena na již zinkovaný plotový dílec). Nejprodávanější levné 3D plotové panely skladujeme, díky častému doskladňování od výrobce plotových panelů Vám však obratem dodáme i položky, které jsou předvyráběné na jeho sklad. Ceny 3D plotových panelů a konkrétní rozměrové varianty naleznete v kartách produktů. Jako specializovaný prodejce plotových dílců Vám nabízíme ucelený sortiment 3D plotových panelů. Prodej realizujeme firmám i konečným zákazníkům po celé ČR - Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, Plzeň, Hradec Králové, je jedno, kde sídlí vaše firma či dílna. Plotové dílce Vám dodáme obratem kamkoliv.
V Českých Budějovicích máme plotové centrum, zde prodej 3D plotových panelů realizujeme také běžným způsobem. Plotové drátěné panely můžete zakoupit i bez předchozí objednávky přes eshop (aktuální dostupnost položek je součástí prezentace konkrétních produktů). Počítejte však prosím s tím, že odbavení Vaší zakázky bez eshopové objednávky může trvat o něco déle nebo se může změnit disponibilní zásoba. Pokud v sekci 3D plotové panely nenajdete hledaný produkt, navštivte prosím také další sekce eshopu (Plotové panely rovné, plotové rámy...), vyhledání dalších produktů Vám usnadní také fulltextový vyhledávač v záhlaví našeho eshopu. Požadujete-li rychlou on-line informaci, týkající se naší sortimentní nabídky či dodací lhůty konkrétního výrobku, kdykoliv nás kontaktujte:

+420 387 414 008, pište na: info@obchodprodilnu.cz

 
Dílec plotový MERKUR, 3D, drát 4 mm, zelený Dílec plotový MERKUR, 3D, drát 4 mm, zelený detail Dílec plotový PLUTO LIGHT, 3D, drát 4 mm, zelený Dílec plotový PLUTO LIGHT, 3D, drát 4 mm, zelený detail Dílec plotový PILOFOR CLASSIC, 3D, drát 5 mm, zelený Dílec plotový PILOFOR CLASSIC, 3D, drát 5 mm, zelený detail
Dílec plotový PILOFOR CLASSIC FE, 3D, drát 5 mm, bez úpravy Dílec plotový PILOFOR CLASSIC FE, 3D, drát 5 mm, bez úpravy detail Dílec plotový PILOFOR LIGHT, 3D, drát 4 mm, antracit Dílec plotový PILOFOR LIGHT, 3D, drát 4 mm, antracit detail Dílec plotový PILOFOR LIGHT, 3D, drát 4 mm, pozinkovaný Dílec plotový PILOFOR LIGHT, 3D, drát 4 mm, pozinkovaný detail
Dílec plotový PILOFOR ECO, 3D, drát 4 mm, zelený Dílec plotový PILOFOR ECO, 3D, drát 4 mm, zelený detail Dílec plotový MERKUR, 3D, drát 4 mm, pozinkovaný Dílec plotový MERKUR, 3D, drát 4 mm, pozinkovaný detail Sloupek plotový ATLANTIS, pro montáž drátěných panelů, ZN+PVC Sloupek plotový ATLANTIS, pro montáž drátěných panelů, ZN+PVC detail
Dílec plotový PILOFOR CLASSIC, 3D, drát 5 mm, pozinkovaný Dílec plotový PILOFOR CLASSIC, 3D, drát 5 mm, pozinkovaný detail Dílec plotový PILOFOR CLASSIC, 3D, drát 5 mm, antracit Dílec plotový PILOFOR CLASSIC, 3D, drát 5 mm, antracit detail Dílec plotový PLUTO LIGHT, 3D, drát 4 mm, antracit Dílec plotový PLUTO LIGHT, 3D, drát 4 mm, antracit detail
Dílec plotový PILOFOR LIGHT, 3D, drát 4 mm, zelený Dílec plotový PILOFOR LIGHT, 3D, drát 4 mm, zelený detail