www.ferospoj.cz :: Gabiony (16.07.2024 - 20:52)

Spolehlivý obchodní partner pro dílnu a řemesla

Gabiony

Správný výběr gabionů↓

Gabiony

Gabiony jsou pevně svařované drátěné sítě krychlového tvaru, určené k vyplnění přírodním materiálem – nejčastěji kamenem. Dříve sloužily například ke zpevňování říčních koryt, dnes jsou ovšem velmi oblíbeným a moderním architektonickým prvkem. Využívají se jako pevné oplocení, ke zpevnění svahů, nebo jako opěrné zdi. Kreativnějším využitím může být ale i zahradní schodiště, základy pod pergolu či opěrná konstrukce pro popínavé rostliny. Výhodou gabionových plotů je bez pochyb jejich pevnost a stabilita, výborná izolace hluku, estetičnost, bezúdržbovost a díky vysoké odolnosti vůči korozi i dlouhá životnost – až 70 let.

Gabion ze svařovaných Aluzink sítí

Variant: 26 6,32 Kč/ks 5,22 Kč bez DPH

Koš gabionový SADA, aluzink

Variant: 6 298,88 Kč/bal 247,01 Kč bez DPH

Sloupek pro gabiony STONE

Variant: 2 1 130,95 Kč/ks 934,67 Kč bez DPH

Kleště na gabionové sponky

Variant: 1 183,11 Kč/ks 151,33 Kč bez DPH

Plotové dílce

Plotové dílce, známé také jako průmyslové panely, jsou sítě svařené z pozinkovaných drátů, s následnou povrchovou úpravou plastem. Využívané jako odolnější, pevnější a elegantnější alternativou plotových pletiv. Kromě oplocení průmyslových, firemních či například školních objektů jsou plotové panely v současné době velmi oblíbenou variantou pro oplocování rodinných domů či zahrad. Jejich vyšší cenu beze sporu ospravedlňuje jejich životnost a snadná instalace, jedná se tedy raději o investici do budoucna.
Plotové panely jsou pevné neohebné dílce a prodávají se zpravidla v délce 2,5 m, na rozdíl od pletiv, jejichž prodej je uskutečňován v rolích. Co se týče výšky, ta se pohybuje od 80 cm do 256 cm. Plotové dílce jsou vhodné spíše do rovných terénů. Jejich montáž je sice snadná, ale vyžaduje přesnou přípravu. Důležité je přesné rozměření pro betonování panelových sloupků, do kterých se plotové dílce následně upevňují. Plotové dílce je možno doplnit i stínícími páskami, tkaninou či podhrabovými deskami.

Materiálové provedení
Zinkované plotové panely

Pozinkované plotové panely jsou vyrobeny bodovým svařováním ocelového drátu a následně povrchově upravené žárovým zinkem, který ocel spolehlivě chrání před korozí, mechanickým poškozením a extrémními podmínkami v exteriéru. Jelikož vrchní vrstva u pozinkovaného materiálu není nijak upravována, drát je silnější. Využívá se spíše při oplocování průmyslových a jiných objektů, nicméně vzhledově je neutrální. V porovnání s poplastovaným provedením jsou pozinkované panely levnější, avšak díky oxidaci materiálu časem ztrácí svůj lesk.

Poplastované plotové panely

Poplastované plotové panely jsou vyráběné nanesením kvalitní plastové práškové barvy na panel pozinkovaný. Takové provedení je nejen esteticky přívětivější, ale zvyšuje i odolnost proti opotřebení, korozi a prodlužuje životnost. Příjemnou vlastností poplastovaných panelů je také jejich bezúdržbovost. Nečistotu z plastu snadno smyje déšť. Standardně jsou dostupné dvě barevné provedení – zelené a antracitové.

Pletivo plotové drátěné Merkur/Jupiter

Variant: 6 407,47 Kč/ks 336,76 Kč bez DPH

Sloupek plotový z jacklu 60x40, ZN+PVC, zelené

Variant: 8 366,25 Kč/ks 302,69 Kč bez DPH

Drát vázací POPLASTOVANÝ, RAL 6005 (zelený), jádro pozinkované

Variant: 19 31,38 Kč/ks 25,93 Kč bez DPH

Příchytka plotových dílců, pro hranaté sloupky

Variant: 7 15,53 Kč/ks 12,83 Kč bez DPH
Plotové panely dle zpevnění konstrukce

Kromě materiálového provedení řadíme plotové panely i dle tvaru, který konstrukci zpevňuje. Dělí se na 2D a 3D plotové panely a obě varianty jsou dostupné buďto v pozinkované nebo poplastované variantě. Zpevnění a tuhost konstrukce je převážně dána horizontálními prolisy a sílou průměru drátu. Celá konstrukce je navržena tak, aby zabránila běžným způsobům neoprávněného vniknutí na pozemek.

3D plotové panely

3D plotové panely jsou tvořeny z bodově svařovaných vertikálních a horizontálních drátů, které utvářejí svařovanou síť s oky. Díky vodorovným prolisům neboli vlnkám, poskytují zvýšenou pevnost. Průměr drátu je standardně 5 mm, dostupná je ale i varianta light o síle drátu 4 mm. 3D plotové panely jsou zakončené na jedné straně hladce a na druhé přesahujícími dráty, které utvářejí jakési ostny přispívající k ochraně vašeho pozemku. V případě potřeby je možné instalovat ostré zakončení i na spodní stranu.

2D plotové panely

2D plotové panely jsou stejně jako 3D složeny z bodově svažovaných vertikálních a horizontálních drátů. Jsou označovány jako ploché plotové panely, na rozdíl od 3D panelů nejsou zpevněny prolisy, nýbrž zdvojením horizontálních drátů. Co se týče zakončení 2D dílců, platí zde stejné vlastnosti jako u panelů 3D.

Panel drátěný, DOUBLE 5 a 6 mm, ZN

Variant: 7 1 088,94 Kč/ks 899,95 Kč bez DPH

Sloupek plotový, Zn, 60x40 mm, PILODEL

Variant: 8 229,03 Kč/ks 189,28 Kč bez DPH

Opasek k přichycení napínáku

Variant: 7 5,80 Kč/ks 4,80 Kč bez DPH

Strojek napínací k pletivu, pozinkovaný

Variant: 1 16,78 Kč/ks 13,87 Kč bez DPH
Montáž

Montáž plotových panelů je snadná a rychlá. Klíčové je správné zaměření pozemku a rozestupu sloupků. Poté už jen dílce na připravené slupky jednoduše připevníte. K upevnění se používají buďto jeklové nebo kulaté sloupky.
V případě, že byste nesprávně rozmístili sloupky a potřebovali panel zkrátit, je možné tak učinit za použití pákových nůžek. Je ovšem nutné vzít na vědomí, že tím narušíte antikorozní ochranu a panel je nutné znovu ošetřit povrchovou úpravou.
V opačném případě je nutné opětovné přemístění sloupků nebo za pomoci spojky spojit dva panely dohromady. Nicméně tím se sníží jejich celková pevnost.

Kované plotové dílce

Kované plotové dílce jsou běžně vyráběny na míru, dle přesného zaměření na vašem pozemku. Plotové dílce, zejména s podezdívkou, jsou esteticky velmi atraktivní a skvěle se hodí například k oplocení rodinného domu. Kromě estetické stránky jsou navíc bezúdržbové a velmi odolné vůči korozi, jejich životnost je tedy v řádech desetiletí. Dostupné jsou varianty buďto rovné, nebo obloukové s různými druhy zakončení horního panelu a plotových sloupků.

Plotové dílce betonové

Betonové plotové dílce jsou specifickým druhem plotových dílců. Od klasických drátěných plotů se značně liší vzhledem, avšak montáž je totožná. Betonové dílce mají za úkol imitovat zeď, čím zajišťují i větší soukromí, stabilitu a do jisté míry i odhlučnění. Dostupné jsou dílce různých vzorů, z různých kamenů. Nevýhodou betonových dílců je obtížná manipulace, a s tím spojená i vyšší cena dopravy.

Podhrabové desky

Podhrabové desky jsou úžitečným doplňkem pro vaše ploty. Slouží zejména jako ochrana proti zvířatům či plevelu a skvěle nahrazují plotovou podezdívku. Kromě zamezení podhrabávání vaše mazlíčka vás ochrání i před případným vniku nevítané zvěře na váš pozemek. Podhrabové desky navíc plot zpevní, dodají estetičtější vzhled a jsou i levnější variantou již zmiňované zděné podezdívky. Vyrobené jsou z prefabrikovaného betonu vyztuženého ocelovými tyčemi. 

———

Gabiony jsou další specifickou součástí katalogu Plotové dílce, respektive nákupního oddělení Pletiva, plotové systémy. Najdete zde celou řadu aluzinkovaných gabionů, které Vám umožní realizaci plotových sloupků s kameninovou výplní.
Pozinkovaná gabionová síta skladujeme, díky tomuto faktu jsme schopni Vám drtivou většinu rozměrových variant dodat obratem během pracovního týdne. Ceny gabionů a konkrétní rozměrové varianty naleznete v kartách produktů. Gabionové ploty či protihlukové stěny patří mezi moderní plotové systémy. Uplatnění nacházejí nejen při stavbě plotu nebo zpevňovací stěny v svažitém terénu, často dochází i k realizacím v "klasickém" terénu. Prodej gabionů, spojovacích spirál a distančních táhel realizujeme firmám i konečným zákazníkům po celé ČR - Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, Plzeň, Hradec Králové, je jedno, kde sídlí vaše firma či dílna. Gabionové dílce Vám dodáme obratem kamkoliv.
Prodej gabionů realizujeme také běžným způsobem, zboží můžete zakoupit přímo v naší prodejně i bez předchozí objednávky přes eshop (dostupnost jednotlivých variant naleznete v produktových kartách). Počítejte však prosím s tím, že odbavení Vaší zakázky bez eshopové objednávky může trvat o něco déle. Pokud v sekci Gabiony nenajdete hledanou položku, navštivte prosím také další sekce eshopu (Plotové panely rovné, Podhrabové desky...), vyhledání dalších produktů Vám usnadní také fulltextový vyhledávač v záhlaví našeho eshopu. Požadujete-li rychlou on-line informaci, týkající se naší sortimentní nabídky či dodací lhůty konkrétního výrobku, kdykoliv nás kontaktujte:

+420 387 414 008, pište na: info@obchodprodilnu.cz

 
Gabion ze svařovaných Aluzink sítí Gabion ze svařovaných Aluzink sítí detail Sponky na gabiony Sponky na gabiony detail Koš gabionový SADA, aluzink Koš gabionový SADA, aluzink detail
Sloupek pro gabiony STONE Sloupek pro gabiony STONE detail Stěna gabionová SADA, aluzink Stěna gabionová SADA, aluzink detail Koš trojúhelníkový gabionový SADA, aluzink Koš trojúhelníkový gabionový SADA, aluzink detail
Oplocení mobilní Oplocení mobilní detail