www.ferospoj.cz :: Sloupek plotový kulatý, zinkovaný a komaxitovaný, různé barvy (18.06.2024 - 04:02)

Spolehlivý obchodní partner pro dílnu a řemesla

Sloupek plotový kulatý, zinkovaný a komaxitovaný, různé barvy

Plotový sloupek zinkovaný, komaxitovaný, různé barvy

Plotový sloupek je určený pro stavbu plotu z pletiva nebo plotových panelů. Součástí každého sloupku je krytka (čepička), která brání zatékání vody a padání nečistot do sloupku. Na této kartě najdete plotové sloupky a plotové příslušenství v různých barevných provedeních, ale v nabídce máme také poplastované zelené sloupky a zinkované sloupky.

Vlastnosti plotového sloupku

Plotové sloupky jsou vyrobené z ocelové trubky, která má průměr 38 nebo 48 mm a sílu stěny 1,25-2 mm. Pro vyšší pevnost plotu jednoznačně doporučujeme průměr sloupku 48 mm. Sloupky jsou proti korozi chráněny zinkováním a následně komaxitovány. Tato povrchová úprava se vyznačuje vysokou odolností vůči atmosférickým vlivům a UV záření.

Použití plotových sloupků a vzpěr

Plotové sloupky jsou určeny pro výstavbu plotu z pletiva. Jejich úkolem je podpírat plot, proto musí být pevně usazeny v zemi. U některých sloupků je potřeba použít vzpěry, které sloupek fixují a zajišťují jeho pevnost a svislou polohu. Vzpěry je nutné použít u těchto sloupků:

  • začátek plotu (1 vzpěra)
  • v každém rohu (2 vzpěry)
  • při každé změně směru plotu (2 vzpěry)
  • každých nejvýše 25 m rovné délky plotu (2 vzpěry)
  • na konci plotu (1 vzpěra)

Použití plotových sloupků a vzpěr

Pokud budete v oplocení používat branku, sloupky, které jsou umístěny vedle ní, nahraďte sloupky brankovými, které jsou silnější, aby branku dobře udržely.

Jak zasadit sloupek do země sloupek?

Nejprve si pečlivě zaměřte terén a podle toho vyberte správnou délku plotového sloupku (celková délka sloupku by měla být alespoň o 50-80 cm delší, než je výška pletiva - nesmíme zapomenout, že část sloupku bude schovaná v zemi). Do země vykopejte vyvrtejte kuželovitou díru o průměru 20 - 30 cm, hlubokou alespoň ideálně 80 cm. K vykopání díry vám poslouží vrták a ruční bagr. Pokud potřebujete vykopat hodně děr, můžete si zapůjčit motorový vrták. Sloupek zabetonujte. Druhou možnou variantou je usadit sloupek za pomoci zemních vrutů. V obou vatiantách kontrolujte správnou polohu sloupků pomocí vodováhy. Plotové sloupky umisťujte maximálně po 2,5 až 3 m po celém obvodu plotu. Pokud necháte plotové pole delší, hrozí prověšení pletiva.

Jak spočítat počet potřebných sloupků?

Změřte si celkovou délku plotu, kterou potřebujete k ohraničení vaší zahrady či pozemku a toto číslo vydělte rozestupem sloupků (sloupky od sebe umisťujeme po 2,5 - 3 metrech). Výsledek vám určí počet plotových polí. K tomuto číslu připočtěte jeden sloupek navíc. Výsledné číslo je počet sloupků, který je potřeba pro oplocení použít.

Příklad: Na oplocení prostoru potřebujete 50 metrů pletiva. Sloupky umístíme po 2,5 metrech.
(50 : 2,5) + 1 = 20 + 1 = 21 sloupků

Co je potřeba na stavbu plotu?

Potřebné množství všech komponentů se dozvíte v článku kalkulace ceny plotu.
Pokud si nebudete vědět rady, napište nám na poptavky@obchodprodilnu.cz ideálně i s jednoduchým náčrtkem pozemku.
Rádi Vám cenu plotu ZDARMA spočítáme!

Doprava a dostupnost plotových sloupků

Plot včetně příslušenství Vám zašleme po celé ČR prostřednictvím paletové přepravy nebo zavezeme naším vozem.

Poplastované plotové sloupky v různých barvách jsou k dostání pouze na poptání (kromě barvy antracit, která je skladem).
Výroba trvá 2-4 týdny.
Více informací Vám rádi sdělíme na poptavky@obchodprodilnu.cz.

Návod na stavbu plotu z pletiva

Montáž plotu zvládnete svépomocí bez asistence firmy. Podívejte se na naše články, které se týkají výběru a montáže plotu:

Jak betonovat sloupek?
Jak vybrat pletivo?
Jak vybrat plotové sloupky?
Co vše je třeba na stavbu plotu?
Podhrabové desky - ano či ne?

 

Více technických informací, cenové informace a dostupnosti produktu Sloupek plotový kulatý, zinkovaný a komaxitovaný, různé barvy naleznete na našem e-shopu Obchodprodilnu.cz. Kliknutím na odkaz se dostanete přímo na produktovou kartu tohoto výrobku!