www.ferospoj.cz :: Sloupek plotový PILCLIP pro svařovaná pletiva, různé barvy (18.05.2024 - 12:23)

Spolehlivý obchodní partner pro dílnu a řemesla

Sloupek plotový PILCLIP pro svařovaná pletiva, různé barvy

 

Sloupek plotový PILCLIP pro svařovaná pletiva, různé barvy

Plotový sloupek PILCLIP je určen pro stavbu plotu ze svařovaného pletiva. Na každém sloupku je přidělaná montážní lišta pro přichycení pletiva za pomoci svorek PILCLIP. Montážní lišta urychluje a usnadňuje celkovou montáž plotového systému. Montáž se provádí za pomoci svorkovacích kleští PILCLIP. Součástí každého sloupku je krytka, která brání zatékání vody a padání nečistot do sloupku.
Sloupky s průlisem jsou primárně určeny pro ploty, které jsou realizovány ze svařovaných pletiv, ale využít je můžete i pro instalaci běžného drátěného pletiva, je-li systém realizován v členitějším terénu. Sloupky jsou totiž tužší a pevnější oproti sloupkům klasického tvaru (sloupek PILCLIP o průměru 48 mm se svými vlastnostmi vyrovná standardnímu sloupku o průměru 60 mm).

Vlastnosti plotového sloupku PILCLIP

Plotové sloupky jsou vyrobeny z ocelové trubky, která má průměr 48 mm a sílu stěny 1,5 mm. Sloupky jsou proti korozi chráněny zinkováním a následně jsou poplastovány zeleným nebo antracitovým PVC. Tato povrchová úprava se vyznačuje vysokou odolností vůči atmosférickým vlivům a UV záření.

Použití plotových sloupků PILCLIP a vzpěr

Plotové sloupky PILCLIP jsou určeny pro výstavbu plotu ze svařovaného pletiva. Jejich úkolem je podpírat plot, proto musí být pevně usazeny v zemi. U některých sloupků je potřeba použít vzpěry, které sloupek fixují a zajišťují jeho pevnost a svislou polohu. Vzpěry je nutné použít u těchto sloupků:

  • začátek plotu (1 vzpěra)
  • v každém rohu (2 vzpěry)
  • při každé změně směru plotu (2 vzpěry)
  • každých nejvýše 25 m rovné délky plotu (2 vzpěry)
  • na konci plotu (1 vzpěra)

Použití plotových sloupků a vzpěr

Jak zasadit sloupek PILCLIP do země sloupek?

Nejprve si pečlivě zaměřte terén a podle toho vyberte správnou délku plotového sloupku (celková délka sloupku by měla být alespoň o 50-80 cm delší, než je výška pletiva - nesmíme zapomenout, že část sloupku bude schovaná v zemi). Do země vykopejte vyvrtejte kuželovitou díru o průměru 20 - 30 cm, hlubokou alespoň ideálně 80 cm. K vykopání díry vám poslouží vrták a ruční bagr. Pokud potřebujete vykopat hodně děr, můžete si zapůjčit motorový vrták. Sloupek zabetonujte. Druhou možnou variantou je usadit sloupek za pomoci zemních vrutů. V obou vatiantách kontrolujte správnou polohu sloupků pomocí vodováhy. Plotové sloupky umisťujte maximálně po 2,5 až 3 m po celém obvodu plotu. Pokud necháte plotové pole delší, hrozí prověšení pletiva.

Jak spočítat počet potřebných sloupků?

Změřte si celkovou délku plotu, kterou potřebujete k ohraničení vaší zahrady či pozemku a toto číslo vydělte rozestupem sloupků (sloupky od sebe umisťujeme po 2,5 - 3 metrech). Výsledek vám určí počet plotových polí. K tomuto číslu připočtěte jeden sloupek navíc. Výsledné číslo je počet sloupků, který je potřeba pro oplocení použít.

Příklad: Na oplocení prostoru potřebujete 50 metrů pletiva. Sloupky umístíme po 2,5 metrech.
(50 : 2,5) + 1 = 20 + 1 = 21 sloupků

Co je potřeba na stavbu plotu ze svařovaného pletiva?

Potřebné množství všech komponentů se dozvíte v článku kalkulace ceny plotu.
Pokud si nebudete vědět rady, napište nám na poptavky@obchodprodilnu.cz ideálně i s jednoduchým náčrtkem pozemku.
Rádi Vám cenu plotu ZDARMA spočítáme!

Doprava a dostupnost plotových sloupků

Snažíme se v sezóně držet vysoké skladové zásoby pletiv, abychom mohli dodávky realizovat obratem. Plot včetně příslušenství Vám zašleme po celé ČR prostřednictvím paletové přepravy nebo zavezeme naším vozem.

Návod na stavbu plotu z pletiva

Montáž plotu zvládnete svépomocí bez asistence firmy. Celý návod naleznete v dokumentu ke stažení.

Přichycení pletiva ke sloupku Napínání pletiva hřebem Napínání pletiva a dovypnutí kleštěmi
Montáž svorek PILCLIP Způsob napínání svařovaného pletiva

 

Podívejte se na naše články, které se týkají výběru a montáže plotu:

Jak betonovat sloupek?
Jak vybrat pletivo?
Jak vybrat plotové sloupky?
Co vše je třeba na stavbu plotu?
Podhrabové desky - ano či ne?

 

Více technických informací, cenové informace a dostupnosti produktu Sloupek plotový PILCLIP pro svařovaná pletiva, různé barvy naleznete na našem e-shopu Obchodprodilnu.cz. Kliknutím na odkaz se dostanete přímo na produktovou kartu tohoto výrobku!