www.ferospoj.cz :: Ovčí pletivo, drát 2,0/2,8 mm (18.06.2024 - 05:36)

Spolehlivý obchodní partner pro dílnu a řemesla

Ovčí pletivo, drát 2,0/2,8 mm

Ovčí pletivo, drát 2,0/2,8 mm

Ovčí pletivo je vyrobeno z drátů o síle 2,0 mm (osnový a útkový drát), respektive 2,8 mm (horní a dolní drát pro celkové zpevnění), naleznete zde nejprodávanější výšky pro daný účel plocení. Všechy rozměrové varianty uzlového pletiva najdete na této produktové kartě. POZOR! Nejedná se o svařované pletivo. Ovčí (lesnické) pletivo je pevnější než svařované pletivo. Je vyráběné pomocí uzlíkových spojů, které zaručují vyšší pevnost a delší životnost než sváry u svařovaného pletiva. Pletivo má charakteristickou skladbu oka – oka se zvětšují směrem vzhůru.

Výhody ovčího pletiva

  • nízká cena
  • dobře se přizpůsobí terénu
  • snadná montáž
  • dobrá skladnost

Ovčí pletivo je velmi levné, ale přitom silné a dlouho vydrží. Je lehké, snadno se skladuje a montáž je na rozdíl od klasického pletiva velmi jednoduchá. Klíčovou vlastností je rozvrstvení drátu, díky kterému pletivo chrání porost před malými i velkými zvířaty. Oka se postupně zvětšují směrem nahoru. Malá oka jsou u země a brání průniku malého zvířectva. Vzdálenost vertikálních drátů je standardně 15 cm. Pletivo můžete použít i v extrémním prostředí – hory, prudké svahy apod. Díky své vysoké pružnosti spolehlivě kopíruje terén a vydrží i náročné horské podmínky. Pletivo se nepoškodí ani častým přesunem z místa na místo. Je vyráběné z ocelového pozinkovaného drátu s vysokou tahovou pevností. POZOR! Je všeobecně známé, že zvířata se o pletivo ráda třou, opírají a brousí si svou kůži. Proto berte při nákupu ohled na sílu drátu.

Použití ovčího pletiva

Toto pletivo je vhodné pro chov malých a středně velkých zvířat, z názvu je patrné, že nejčastěji se s ním oplocují pastviny pro ovce. Ovčí pletivo je vhodné pro pastevní chov zejména ovcí, ovšem jde využít také pro chov koní, krav a jiné dobytka. Hustota pletiva (rozteč svislých drátů) zajišťuje zabezpečení, aby neprolezla menší zvířata. Dlouhá životnost je dána jak dimenzí drátů, tak tím, že jednotlivé spoje drátů nejsou svařovány, jedná se o uzlíkový spoj.

Montáž ovčího pletiva

Uzlové pletivo se velmi snadno instaluje. Obvyklá životnost se odvíjí od síly drátu a pochopitelně také od dispozic konkrétního stanoviště, kde bude pletivo instalováno (severní strana, návětrná strana, sněhové podmínky, výše spodní vody). Obecně lze životnost plotu stanovit na 10 až 15 let.

Na rozdíl od montáže klasického plotu se čtyřhranným pletivem je instalace ovčího pletiva jednoduchá. Budete potřebovat dřevěné kůly nebo plastové kůly, případně můžete použít také plotové sloupky (zinkované, poplastované). Sloupky je doporučeno montovat každé 2 metry a využívat tak větší osové vzdálenosti. Nejčastěji se pletivo montuje na sloupky (ať už si zvolíte dřevěné nebo plastové) pomocí telegrafických svorek (hřebíky ve tvaru U) nebo pozinkovaných skob.

UPOZORNĚNÍ! Výše v nabídce je ovčí pletivo výšky do 1 250 mm, ale v naší nabídce můžete najít také další skladové varianty. Vybrat si je můžete na této produktové kartě. Zde také najdete lesnické pletivo se slabším drátem, vhodné pro jiné typy plocení než jsou ohrady pro ovce či kozy.

Abychom byli schopni maximálně vyhovět Vašim projektům, snažíme se držet naše skladové zásoby v dostatečném množství. 
Díky tomu můžeme Vámi objednané zboží připravit k odeslání bez prodlení.

 

Více technických informací, cenové informace a dostupnosti produktu Ovčí pletivo, drát 2,0/2,8 mm naleznete na našem e-shopu Obchodprodilnu.cz. Kliknutím na odkaz se dostanete přímo na produktovou kartu tohoto výrobku!