www.ferospoj.cz :: Vrut zemní BAYOS zinkovaný, s přírubou tvaru U (02.12.2022 - 17:22)

Spolehlivý obchodní partner pro dílnu a řemesla

Vrut zemní BAYOS zinkovaný, s přírubou tvaru U

Vrut zemní BAYOS zinkovaný, s přírubou tvaru U

Zemní vrut Bayos je vyroben z konstrukční oceli S235 a kvůli vyšší odolnosti vůči korozi je žárově pozinkován. To umožňuje jeho instalaci do země bez obav o to, zda časem nezrezne. Zpravidla pak mají zemní vruty vyšší životnost, než je plánovaná životnost stavby. Používají se pro kotvení vertikálně stojících dřevěných trámů či pro stavbu základového roštu bez betonování. Do běžné zeminy G3 je realizace základů velmi rychlá a lze ji realizovat ručně.

Tyto zemní vruty mají navařenou přírubu ve tvaru U, která je vhodná zejména pro kotvení dřevěných hranolů a trámů, čemuž jsou přizbůsobeny i rozměry příruby. Zemní vruty mají optimálně tvarovanou šroubovici pro usnadnění montáže a jsou plně certifikovány díky zátěžovým testům. Tento typ vrutu je fixní, pokud máte zájem o nastavitelné, můžete zakoupit ZDE. Veškeré důležité informace a podrobné technické parametry naleznete v tabulce výše a na technických obrázcích.

Výhody zemních vrutů

Zemní vruty jsou rychlejší a čistější variantou betonových patek. Narozdíl od betonu je lze zatížit okamžitě po instalaci, nemusíte se tahat s pytli betonu, složitě ho míchat a v místě instalace bude pouze minimální nepořádek. Pomocí zemních vrutů lze vyrovnat stavbu i přes nerovnosti terénu.

Použití zemních vrutů

Zemní vruty se používají pro zakládání a kotvení zahradních dřevostaveb. Vhodné jsou především tam, kde dochází ke svislému zatížení (shora na vrut). Pro dynamicky namáhané konstrukce doporučujeme spíše použití kotevních patek. Využití naleznou při kotvení teras, pergol, zahradních domků, přístřešků na auta, dětských hřišť i větších dřevostaveb. Mimořádně vhodné je použití zemních vrutů pro dočasné konstrukce, protože po demontáži je lze opakovaně používat.

Do jaké zeminy použít zemní vruty

Obecně se použití zemních vrutů nedoporučuje tam, kde není zemina stabilní. Jedná se o trvale podmáčená území, písčité hlíny a nejrůznější navážky. Měkkčí půda lze řešit výběrem delších zemních vrutů, které budou sahat do větší hloubky. Nejvhodnější je však pevná rostlá zemina s nižším obsahem větších kamenů. Zemní vrut pak funguje na principu zhutňování okolní zeminy při zašroubování.

Návod na montáž zemních vrutů

Pro většinu aplikací postačí obyčejný roxor nebo instalační tyč. Zemní vrut otáčením postupně šroubujete do země a v průběhu kontrolujete kolmost k zemi a případně dorovnáváte. Pokud máte v půdě kameny, doporučujeme místo instalace předvrtat dlouhým vrtákem na vrtacím kladivu.

Montáž zemních vrutů je sama o sobě velmi jednoduchá, ale můžete si ji ještě zjednodušit. Využít můžete například i instalační kříž.

Kotvení trámů k přírubě

Aby byl dřevěný trámek pevně uchycen v přírubě, je nutné ho pomocí spojovacího materiálu přikotvit. V přírubě jsou připraveny otvory, které umožní použití vratových šroubů, svorníků (závitových tyčí) i konstrukčních vrutů s vlisovanou podložkou.

Abychom byli schopni maximálně vyhovět Vašim projektům, snažíme se držet naše skladové zásoby v dostatečném množství. 
Díky tomu můžeme Vámi objednané zboží připravit k odeslání bez prodlení.

zásoby kotvících prvků v našem skladě   zásoby kotvících prvků v našem skladě
 

Více technických informací, cenové informace a dostupnosti produktu Vrut zemní BAYOS zinkovaný, s přírubou tvaru U naleznete na našem e-shopu Obchodprodilnu.cz. Kliknutím na odkaz se dostanete přímo na produktovou kartu tohoto výrobku!