www.ferospoj.cz :: Domek zahradní s přístavkem, dřevěný, KARIBU ASKOLA (17.05.2022 - 22:48)

Spolehlivý obchodní partner pro dílnu a řemesla

Domek zahradní s přístavkem, dřevěný, KARIBU ASKOLA

Základní model dřevěného domku s přístavkem o velikosti 240 nebo 280 cm, který lze namontovat zprava nebo zleva. Tento model zahradního domku má střechu se sklonem 3° a dvoukřídlé dveře na pantech s oknem v každém křídle. Stavebním materiálem domku jsou profily síly 19 mm perfektně vyfrézované ze severského smrku. Dodáváme jako stavebnici v rozloženém stavu, kde stěny tvoří jednotlivé dřevěné profily, které pouze sesadíte k sobě a sešroubujete, střechu tvoří celistvá deska. To garantuje extrémně jednoduchou montáž, kterou zvládne každý český kutil. Na návod k sestavení domku se můžete podívat ZDE.

Základy domku
Věnujte mimořádnou péči při budování základu pro domek. Základ postavte tak, aby horní hrana základu přesahovala asi 5 cm okolní terén. Základ musí být přesně vyvážen do vodorovné roviny a odvodněn, aby základové trámky ležely v rovině. Aby bylo zabráněno přímému kontaktu se zemí a vniknutí zemní vlhkosti do trámků, podložte nosný rošt domku pásy z bitumenové lepenky (nejsou součástí dodávky). Pro trvanlivost základu je nutno dodržet tyto nejdůležitější předpoklady - podklad, pravoúhlost a přesná rovina. S kvalitním základem vydrží domek o mnoho let déle. Domek lze ukotvit i bez betonování za použití zemních vrutů nebo kotevních patek. Návod naleznete ZDE.

Podlaha
Pokud domek rovnou stavíte na dlažbě, betonu nebo jiném pevném a nosném povrchu, tak podlahu nepotřebujete. Nicméně ji doporučujeme, je to z uživatelského hlediska mnohem příjemnější, podlaha vám pomůže vytvořit mnohem útulnější a čistší vnitřní prostor domku. Podlahový rám (rošt) z tlakově impregnované severské borovice, na který se dá přišroubovat podlaha, je obsahem základního balení domku. Dokoupením originální podlahy získáte jistotu, že vše "pasuje" a ušetříte si tak část práce. Položení podlahy je nutné v případě, že domek postavíte na měkkém povrchu. Vlastní originální podlaha se skládá ze smrkových profilů s pérem a drážkou. Podkladová konstrukce (nosný rám) je pak tvořena 60 mm širokými, tlakově impregnovanými podlahovými nosníky (již obsaženo v základním balení).

Střecha
Střecha je zhotovena z dřevotřískových desek. Střešní krytina není obsahem dodávky a je nutné ji ihned po stavbě doplnit. Originální ALU-bitumenovou krytinu pro zahradní domky KARIBU naleznete ZDE. Potřebný počet rolí pro tento typ domku jsou 4 ks. 

Povrchová úprava domku

  • profesionální nátěr KARIBU (tmavě šedá RAL 060 40 05): dřevěné profily jsou z vnější strany již ve výrobě opatřeny kvalitní vodoodpudivou barvou, která ochrání dřevo před vlivem UV záření a počasí. Vnitřní strana zůstává vždy v přírodním neošetřeném stavu.
  • přírodní dřevo: před montáží musí být všechny stavební díly ošetřeny hluboko působícím základním nátěrem a preventivním nátěrem proti zamodrání a plísni, a to z vnější i vnitřní strany dílců. Proto Vám doporučujeme použít lazuru na dřevo, která je skvělá jak po vizuální stránce, tak zároveň prodlouží životnost dřeva.Povolení ke stavbě domku
Dřevěný domek s pevnými základy může vyžadovat určitá povolení od místních úřadů. Proto raději před nákupem domku ověřte na stavebním úřadě aktuální situaci s územním rozhodnutím (rozhodnutí o umístění  stavby). Doporučujeme na všech místních úřadech ověřit platné předpisy pro oblast plánované stavby domku, protože stavba domku může být úřady zrovna v místě vaší zahrady z různých důvodů omezena. Pokud máte pozemek v nájmu, tak se musíte dohodnout i s majitelem.

 

Více technických informací, cenové informace a dostupnosti produktu Domek zahradní s přístavkem, dřevěný, KARIBU ASKOLA naleznete na našem e-shopu Obchodprodilnu.cz. Kliknutím na odkaz se dostanete přímo na produktovou kartu tohoto výrobku!