www.ferospoj.cz :: Prkna dřevoplastová (WPC) k terasovým podlahám (20.10.2019 - 23:24)

Spolehlivý obchodní partner pro dílnu a řemesla

Prkna dřevoplastová (WPC) k terasovým podlahám

Prkna dřevoplastová (WPC) k terasovým podlahám

Terasová prkna z WPC jsou jednou z několika součástí naší komplexní nabídky dřevoplastových podlahových systémů. Prkna jsou díky své odolnosti vhodná pro externí použití, materiál WPC (wood plastic components) je tvořen z 60% dřevitých vláken a 40% tvoří plast. Díky prověřenému výrobnímu postupu tak vzniká odolný a bezúdržbový materiál. Prkna z dřevoplastu tak bez obav můžete použít na terasy, fasádní systémy, stropy, podhledy a další obdobné stavební projekty.
Prkna z WPC dosahují vzhledově kvality exotických dřevin, přičemž je můžete nakoupit za nižší ceny. Dřevoplastová prkna vypadají jako dřevěná, ale na rozdíl od dřeva se tyto prkna nemusejí natírat a není nutná žádná další údržba.

Prkna WPC jsou stálobarevná (k odchylce odstínu dochází velmi pozvolna) a v klimatických podmínkách běžných pro ČR budou i na jižní terase dobře sloužit deset a více let. Životnost teras z materiálu WPC je až 20 let. Nejde však jen o estetiku, dřevoplastové terasové podlahy 60:40 nekloužou, nekroutí se ani nepouštějí třísky, můžete po nich tedy bez obav chodit naboso i u bazénu či za deště.

Montáž dřevoplastových prken snadno a rychle zvládne i naprostý laik, návod k montáži jako dokument ke stažení naleznete výše nebo si jej stáhněte přímo ZDE. Doporučená distance mezi WPC prkny je 5 mm, na jeden běžný metr podlahy tak potřebujete cca. 7 prken (čistá šířka jednoho prkna je 140 mm). Pro montáž dřevoplastových prken do terasového systému je vhodné využít také další systémové prvky pro stavbu dřevoplastové podlahy. Nosníky terasových prken je potřeba pro realizaci vlastní terasy skládat s roztečí 35 cm (naleznete zde), příchytky terasových prken k nosníku (naleznete zde), příchytky nosníků terasových prken k podkladu (naleznete zde) a zakončovací lištu pro zakrytí viditelných hran (plochá zde, rohová zde).

 

Více technických informací, cenové informace a dostupnosti produktu Prkna dřevoplastová (WPC) k terasovým podlahám naleznete na našem e-shopu Obchodprodilnu.cz. Kliknutím na odkaz se dostanete přímo na produktovou kartu tohoto výrobku!